You are currently viewing Siłownia zewnętrzna

Siłownia zewnętrzna

  • Post author:
  • Post published:24 listopada 2022

W dniu 23.11.2022r. na naszym obiekcie rekreacyjno-sportowym w Nowej Wsi zostały zamontowane nowe urządzenia do ćwiczeń.

Sześć urządzeń typu:

Krzesło do wyciskania, drabinka, orbiterek, biegacz, pajacyk i prasa nożna, stanęły w obrębie placu zabaw przed boiskiem piłkarskim.

O takiej siłowni zewnętrznej marzyli od kilku lat mieszkańcy naszego sołectwa, których mile zaskoczył w środowe południe Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.

Zapewne z urządzeń najbardziej będzie cieszyła się płeć piękna naszej miejscowości, która co roku prosiła Burmistrza o sfinansowanie tego typu atrakcji.

Jak widać starania nie poszły na marne, a sam Burmistrz będzie mógł przyjechać na kolejne zebranie sołeckie ze spokojna głową i z nadzieją, że mieszkańcy docenią jego gest.

Siłownia będzie świetnym uzupełnieniem tego terenu, gdzie podczas spędzania czasu z dziećmi na placu zabaw również rodzice nie będą musieli się nudzić.

W przyszłym roku również będzie realizowany kolejny etap wymiany urządzeń placu zabaw, więc dzieci znów będą mogły cieszyć się z nowych atrakcji.

DZIĘKUJEMY!

 

Poniżej przedstawiamy poszczególne urządzenia z opisem i funkcjonalnością, gdyby ktoś potrzebował się zapoznać.

BIEGACZ

 

Urządzenie do wzmacniania mięśni nóg i bioder, imituje ruch biegu przy minimalnym obciążeniu stawów. Poprawia koordynację ruchową, krążenie oraz wydolność organizmu. Regularne ćwiczenie na tym urządzeniu wzmacnia mięśnie i stawy nóg, aktywuje ruch bioder, zwiększa ruchomość stawów kolanowych i biodrowych. Redukuje tkankę tłuszczową.  

 

SPOSÓB UŻYTKOWANIA 

 

Postaw obie nogi na podestach i złap rękami za uchwyt. Poruszaj nogami na przemian do przodu i do tyłu. 

– maksymalny ciężar użytkownika: 150 kg 

ORBITEREK

Urządzenie wzmacnia partie mięśniowe górnych i dolnych części ciała. Aktywuje ruch bioder, barków, ramion oraz nóg. Trening ogólnorozwojowy, imituje jazdę na nartach. Urządzenie poprawia koordynację ruchową oraz wydolność organizmu. Dzięki zaangażowaniu całego ciała podczas ćwiczeń, można spalić zbędną tkankę tłuszczową. 

SPOSÓB UŻYTKOWANIA

 

Postaw obie nogi na podestach i złap rękami za oba uchwyty. Poruszaj nogami na przemian do przodu i do tyłu, jednocześnie pomagając sobie rękami na przemian ciągnąc i odpychając drążki.  

– maksymalny ciężar użytkownika: 150 kg 

PRASA NOŻNA

Urządzenie wzmacnia mięśnie nóg, zwiększa wytrzymałość, poprawia wydolność  organizmu. Urządzenie posiada ruchom siedzisko.

 

SPOSÓB UŻYTKOWANIA

 

Usiądź na siedzisku i postaw obie nogi na podestach. Prostuj nogi odpychając się od urządzenia (nie prostować do końca nóg w kolanach), wytrzymaj chwilę i wróć do pozycji wyjściowej ponownie zginając nogi w kolanach. Powtarzaj ćwiczenie.

– maksymalny ciężar użytkownika: 150 kg 

PAJACYK

Urządzenie wzmacnia partie mięśniowe dolnych części ciała: nogi, uda, pośladki. Wspomaga aktywność stawów biodrowych. Trening ogólnorozwojowy. Dzięki zaangażowaniu całego ciała podczas ćwiczeń, można spalić zbędną tkankę tłuszczową.

 

SPOSÓB UŻYTKOWANIA

 

Postaw stopy na podestach, złap rękami za uchwyty. Używając mięśni nóg i pośladków wykonuj ruch odstawno – dostawny. 

– maksymalny ciężar użytkownika: 150 kg 

KRZESŁO

Urządzenie wzmacnia mięśnie klatki piersiowej, barków i ramion. Podczas regularnych treningów można zauważyć wyraźną poprawę wydolności organizmu.

 

SPOSÓB UŻYTKOWANIA

 

Usiądź na siedzisku i złap rękoma za oba drążki. Odepchnij drążki od siebie wytrzymaj chwile następnie powróć do pozycji wyjściowej. Powtarzaj ćwiczenie. 

– maksymalny ciężar użytkownika: 150 kg 

DRABINKA

Urządzenie wzmacnia mięśnie pleców, barków oraz kończyn górnych.

 

SPOSÓB UŻYTKOWANIA

 

WARIANT I: Podciąganie na drążku. Złap rękami za oba uchwyty drążka. Podciągaj ciało do wysokości piersi następnie powoli opuszczaj do pozycji wyjściowej. Powtarzaj ćwiczenie.

 

WARIANT II: Rozciąganie. Oprzyj stopę o szczebel drabinki. Wykonuj skłony tułowia do stopy na szczeblu i do stopy na ziemi.

– maksymalny ciężar użytkownika: 150 kg 

admin
Author: admin