You are currently viewing Koniec rundy jesiennej tuż, tuż.

Koniec rundy jesiennej tuż, tuż.

  • Post author:
  • Post published:11 listopada 2023

Dobiega końca piłkarska runda jesienna w A klasie. W najbliższą sobotę Spartanie wyjdą na boisko po raz ostatni, aby zakończyć jesienne rozgrywki ligowe.  Mijająca runda nie przyniosła nic zaskakującego, a drużyna z Nowej Wsi zaprezentowała się słabiej, niż zakładano. Szukając pozytywnego akcentu, trzeba wspomnieć, że pomimo przegranych ośmiu z dwunastu spotkań, dwa mecze udało się zremisować i dwa wygrać. Każdy z rozegranych meczów był inny i jak to bywa w tej klasie rozgrywkowej, były takie, które oglądało się z wielkim zaciekawieniem i takie, które lekko nudziły. Mecze, które cieszyły zawodników i te, które budziły frustrację. Niemniej, najbardziej przykrym doświadczeniem były te, w których drużyna, mimo zaangażowania, padła ofiarą kontrowersyjnych decyzji sędziów.

Największą niespodziewaną porażką był mecz z Ajaksem, natomiast jego pozytywnym rewersem było spotkanie ligowe w Libidzy. Niestety podczas tej rundy nie obyło się bez strat. Kontuzje, których doznali zawodnicy, skutkowały długimi przerwami lub całkowitym wyeliminowaniem z gry. Ten sezon podobnie jak poprzedni wykluczył nam kolejnych utalentowanych zawodników. Do D.Turka dołączył M.Kasprzyk, co stanowiło znaczącą stratę dla klubu. Na domiar złego dobrze zapowiadający się nowy ukraiński napastnik Nazar, uległ wypadkowi samochodowemu i nie wiadomo czy w ogóle wróci do gry. W 5-kolejce poważnej kontuzji doznał również E.Kosior, co także osłabiło naszą defensywę.

  Nie pozostaje nam nic innego jak spuentować powyższe- przysłowiem “Co nas nie zabije to nas wzmocni” i niezależnie od wyniku ostatniego meczu z Płomieniem Czarny Las, pozostanie nam oczekiwać nadejście wiosennej rundy. Jeden fakt jest pewny- nie skończymy tej jesieni na ostatnim miejscu.

admin
Author: admin