W dniu dzisiejszym z okazji 90 rocznicy Odzyskania Niepodległości w miejscowości Kopiec
na boisku przy Zgromadzeniu Braci Szkolnych odbył się Turniej Piłkarski.
W Turnieju braÅ‚y udziaÅ‚ cztery drużyny: Gospodarze (drużyna z Kopca), Błękitni Libidza, Juniorzy z Kamyka (Makro) oraz my, czyli Sparta Nowa WieÅ›. Impreza rozpoczęła siÄ™ o godz 11.30 –krótkim powitaniem. Ponieważ nie byÅ‚ to mecz ligowy o punkty ustaliliÅ›my nastÄ™pujÄ…ce zasady.
- gramy po 11-zawodników
- ze wzglÄ™du na Makro którzy mieli 22 zawodników zgodziliÅ›my siÄ™ na dowolnÄ… ilość zmian zawodników.
- Każdy mecz trwa 2x30min.
- Kopiec jako Gospodarze grali pierwszy mecz, druga drużyna zostanie wylosowana.
- Wygrany z pierwszego meczu gra z wygranym drugiego meczu
- Przegrane drużyny grają o 3-miejsce.
W losowaniu przeciwnikiem dla Kopca zostaÅ‚a drużyna „Błękitni” Libidza. Po dosyć wyrównanej grze Libidza jednak ulegÅ‚a GospodarzÄ…,(2-1) i w ten sposób drużyna z Kopca mogÅ‚a siÄ™ cieszyć już z drugiego miejsca i spokojnie czekać na zwyciÄ™zcÄ™ drugiego meczu. W drugim meczu to my musieliÅ›my walczyć z drużynÄ… Kamyka, której obawialiÅ›my siÄ™ najbardziej .I nie istotne byÅ‚o to, że sÄ… Juniorami, wiele drużyn graÅ‚o przeciwko Makro i wiedzÄ…, że nie Å‚atwo siÄ™ z nimi gra, tym bardziej że mieli oni 22 zawodników i mogli grać każdÄ… poÅ‚owÄ™ innÄ… drużynÄ…. Jeżeli chodzi o warunki fizyczne, to wielu z nich mogÅ‚o by grać w wyższej klasie. Spartanie zaproszenie na Turniej przyjÄ™li przede wszystkim dlatego, iż chcieli sobie udowodnić że ostatnie trzy mecze ligowe, które wygrali to nie przypadek. WiedzieliÅ›my, że jak przegramy pierwszy mecz to zostanie nam tylko walka o trzecie miejsce, a taki ukÅ‚ad nie wchodziÅ‚ w grÄ™. Chociaż wielu zawodników po zakoÅ„czeniu jesiennej rundy chciaÅ‚o wypocząć i wyleczyć kontuzje, to i tak wiÄ™kszość na ten Turniej przybyÅ‚a. Mecz zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ wygranÄ… Sparty wynikiem 4-1 (2-1) Jeżeli miaÅ‚bym okreÅ›lić która drużyna z Makro byÅ‚a lepsza –ta z pierwszej poÅ‚owy czy z drugiej, wskazaÅ‚ bym raczej na tÄ… drugÄ…, bo przynajmniej mieli o wiele wiÄ™cej okazji do strzelania kilku bramek. Jak nigdy, w dniu dzisiejszym mieliÅ›my trochÄ™ szczęścia, ale kluczowÄ… rolÄ™ w tym spotkaniu odegraÅ‚ nasz bramkarz (RafaÅ‚ Solecki), który wspaniale obroniÅ‚ 3 setki. RatowaÅ‚y nas również poprzeczki i sÅ‚upki , ale to wynik koÅ„cowy siÄ™ liczy a ten wcale nie byÅ‚ maÅ‚y o czym Å›wiadczy wspaniaÅ‚a gra caÅ‚ego zespoÅ‚u. Bramki dla naszej drużyny zdobyli M.Kulig, K.KuÅ›, D.Zielonka, K.Knapik.
Mecz o trzecie miejsce to wysokie zwyciÄ™stwo Makro nad Błękitnymi 7-0.i tu tak samo jak z nami górowaÅ‚a 11-stka z drugiej poÅ‚owy.
Co prawda możemy powiedzieć że Makro zostało lekko pokrzywdzone nie mając możliwości zagrać z drużyną Kopca, ale w sumie to nie nasza sprawa, a każda drużyna znała program turnieju.
Mecz FinaÅ‚owy Sparta – Kopiec. Wysokie zwyciÄ™stwo nad Makro daÅ‚o nam pozytywnego kopniaka, po którym myÅ›leliÅ›my tylko o jednym „ZWYCIĘSTWO”, ale z doÅ›wiadczenia ligowych meczy wiemy, że Spartanom o wiele lepiej gra siÄ™ z Faworytami i drużynami wymagajÄ…cymi niż z zespoÅ‚ami z ostatniego miejsca tabel. Drużyny z Kopca nie znaliÅ›my, nie wiedzieliÅ›my jak grajÄ…, sÅ‚yszeliÅ›my tylko że sumiennie ćwiczÄ… w każdÄ… niedzielÄ™ i nie możemy powiedzieć, że to drużyna sÅ‚aba, tym bardziej że wygrali z drużynÄ…, która walczy z nami o punkty ligowe. I tak też przedstawiaÅ‚a siÄ™ gra na boisku. Co prawda Spartanie dominowali ,ale Kopiec Å‚atwo skóry nie oddaÅ‚,- do samego koÅ„ca walczyli jak lwy, a o zwyciÄ™stwie zadecydowaÅ‚a tylko jedna bramka, którÄ… strzeliÅ‚ T.LigudziÅ„ski. I w ten sposób „Sparta” zostaÅ‚a mistrzem Turnieju.
Po ostatnim meczu wszystkim drużynÄ… zostaÅ‚y wrÄ™czone takie same Dyplomy – bo tak naprawdÄ™ nie ważne byÅ‚o kto zwycięży, ważne byÅ‚o to, że mogliÅ›my siÄ™ tu dzisiaj spotkać , wspólnie pokopać, porozmawiać przy maÅ‚ym poczÄ™stunku i cieszyć siÄ™ piÄ™knym dniem, który spÄ™dziliÅ›my razem jak jedna wielka drużyna.
W imieniu całego Zarządu i Piłkarzy dziękujemy Organizatorom z Kopca za zaproszenie na Turniej i Życzymy Wam Wszystkiego Najlepszego.
Zawodnicy Sparty biorący udział w Turnieju:
Bramkarze
- Solecki Rafał
- Pikuła Grzegorz
Obrona
- Stępień Robert
- Banasik Andrzej
- Florek Norbert
Pomoc
- Ligudziński Tomasz
- KuÅ› Karol
- Zielonka Damian
- Pacud Jerzy
- Florek Tomasz
- Pawłowski Mateusz
- Wieczorek Patryk
Napastnicy
- Bujak Jan
- Knapik Krystian
- Kulig Mateusz
- Żurek Bartosz
- Bodziachowski Włodzimierz
Kontuzjowani ale zawsze z nami (jako kibice):
- Turek Marcin
- Solus Paweł