You are currently viewing Nowy sezon, nowe twarze, nowe wyzwania.

Nowy sezon, nowe twarze, nowe wyzwania.

  • Post author:
  • Post published:27 sierpnia 2021

Meczem w Cykarzewie rozpoczęliśmy nowy sezon 2021/2022. Gra naszej drużyny, do której zawitało 7 nowych zawodników, oceniona została pozytywnie, chociaż sam wynik nie do końca odzwierciedlał to co działo się na boisku. Trener Wojciech Kozak, który przejął drużynę po P.Podwysockim  jest jak na razie zadowolony z frekwencji, która w ostatnią sobotę wyniosła 19 zawodników. Nie oznacza to, oczywiście, że będzie tak przez cały sezon, bowiem kilku młodych studentów od października rzadziej będzie mogła uczestniczyć w treningach i meczach. Póki co trzeba wykorzystać czas i spróbować zdobyć jak najwięcej punktów. Na pewno krótki okres przygotowawczy nie sprzyja odpowiedniemu przygotowaniu, tym bardziej że nowi zawodnicy potrzebują zawsze trochę więcej czasu na ogranie się z zespołem. Nie mniej jednak pomimo silnej grupy jesteśmy dobrej myśli i z meczu na mecz powinno być znacznie lepiej.

Coraz częściej słyszy się, że kluby mają duże problemy ze skompletowaniem składu, przez co muszą rezygnować i wycofywać drużyny z rozgrywek. Na szczęście nasz klub wcale tak źle pod tym względem nie wypada, a nawet możemy się pochwalić kilkoma nowymi twarzami.

Barwy naszego klubu przypadły do gustu takim zawodnikom jak:

Paweł Borczyk,

Adam Szczepanik,

 Dawid Lesik,

 Dawid Rygalik,

Cezary Kowalski,

Marcin Pilarczyk

Do klubu powrócił również nasz były zawodnik Karol Kuś, który poprzedni sezon grał w B-klasowej Pogoni Kamyk z większością powyżej wymienionych piłkarzy. To właśnie dzięki niemu i oczywiście uprzejmości Prezesa P.Ściebury, młodzi zawodnicy mogą uczestniczyć z nami w rozgrywkach A-klasy.

 Niestety transferem definitywnym do Kościelca przeszedł Kamil Gzyl i nie ukrywamy, że jest to największa strata dla naszego zespołu. Do Płomienia Czarny Las przeszedł Piotr Mrożek, a na wypożyczenie do Szarlejki trafił nasz napastnik- Adrian Dewódzki. Wszystkie transfery dostępne są na naszej głównej stronie w zakładce „Transfery”.

Celem każdego piłkarza jest awans i dopóki są szanse matematyczne, to nie można takich nadziei burzyć. W tym sezonie walka o utrzymanie teoretycznie jest już przesądzona, więc pozostaje skupić się na wyższym celu. Pierwszym z nich jest zakończenie rundy jesiennej co najmniej w środkowej strefie tabeli. Czy uda się tego dokonać odnowionej drużynie Sparty? – Czas pokaże.

admin
Author: admin