You are currently viewing Remisem zakończyło się pierwsze spotkanie rundy wiosennej pomiędzy Spartą a Sokołem Wręczyca.

Remisem zakończyło się pierwsze spotkanie rundy wiosennej pomiędzy Spartą a Sokołem Wręczyca.

  • Post author:
  • Post published:27 kwietnia 2021

    Mecz walki, szybkich akcji i wyrównanej gry. Widać, że jedni jak i drudzy byli spragnieni powrotu na boisko, ale to goście trafiają pierwsi do bramki w 44min. po pechowej interwencji golkipera Sparty.
W drugiej odsłonie futbolówka długo nie chciała wpaść do siatki. Spartanie nie potrafili wykorzystać swoich okazji, pomimo że było ich trochę.
Nowy trener Sparty niestety nie miał za dużo możliwości sprawdzenia swojego zespołu przed rozpoczęciem rundy, co powodowało jego złość i emocje.
Na szczęście wykorzystał on w pełni ławkę rezerwowych, co przyniosło pozytywne efekty pod koniec meczu. W 86 min. po rzucie wolnym a późniejszej dobitce bliski zdobycia wyrównującego gola był Kamil Gzyl. Niestety piłka odbija się tylko od słupka, po czym obiera drogę równolegle przy linii bramkowej, opuszczając pole karne.
W 90 min. Po strzale D.Turka piłkę blisko bramki przejmuje Piotr Warchoł i dzięki szybkiej reakcji udaje mu się pokonać bramkarza Sokoła. (1-1)

    To nie był łatwy mecz, tym bardziej że obostrzenia dotyczące pandemii uniemożliwiały poznania całej drużyny trenerowi P.Podwysockiemu.
Oczywiście Spartanie muszą zacząć łapać punkty, aby wydostać się z zagrożonej spadkiem strefy, ale Sokół nie przyjechał do Nowej Wsi, aby przegrać.
Wierzymy jednak w to, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej i odbijemy się wreszcie od dna tabeli.
Pomogą nam w tym zawodnicy, którzy grają w Nowej Wsi od wielu sezonów jak i ci nowi, których Sparta pozyskała w liczbie 4.
Jednym z nich jest Dawid Witkowski, który wcześniej grał już w tym klubie, ale sprawy zawodowe zmusiły go do odłożenia na jakiś czas korków. Jego powrót wywołał wielką radość wśród działaczy i piłkarzy. Dawid jest dużym wzmocnieniem drużyny i z meczu na mecz będzie chciał udowodnić, że jego powrót nie pójdzie na marne.
Oprócz Dawida Sparta wypożyczyła Dariusza Szewczyka z Naprzód Ostrowy oraz pozyskała dwóch wolnych zawodników- Piotra Ptaka i Dawida Kowalika. Wszyscy zagrali przeciwko Wręczycy i zostali odebrani bardzo pozytywnie.
W ostatniej chwili z wypożyczenia do Pogoni Kamyk zrezygnował Dawid Turek- Najlepszy zawodnik A-klasy gr.1 w rundzie jesiennej 2020r. Dawid postanowił nie opuszczać swojej drużyny w potrzebie, która po rundzie jesiennej jest jedną nogą w B-klasie.
Zarząd liczy jeszcze na przebudzenie młodzieży, która w tym roku zdaje matury i nie może na obecną chwilę myśleć o piłce. Dawid Małota, Dominik Zawada i Kamil Długosz to przecież zawodnicy nieprzeciętni, a w pełni zaangażowani potrafią napsuć krwi najlepszym drużynom.
Z drużyną pożegnał się Krystian Ortyl, który transferem definitywnym przeszedł do Orła Kiedrzyn. Po kontuzji barku, treningów nie wznowił również jeszcze jeden znakomity zawodnik młodzieżowy- Tomasz Smykalski. Mamy nadzieję, że wróci do formy i zagra jeszcze nie jeden zwycięski mecz w Sparcie.

    W najbliższą sobotę Spartanie zagrają w Częstochowie z drużyną Płomienia. W poprzednim starciu drużyna z Nowej Wsi była lepsza i tym razem również będzie chciała to udowodnić.
Rok 2021 dla Sparty jest rokiem jubileuszowym, bowiem od założenia klubu w 1971r mija 50lat. Utrzymanie się w A-klasie tym bardziej będzie priorytetem dla drużyny i będą zapewne walczyć o to zaciekle.

 

Sparta Nowa Wieś proporczyk na 50 lat

 

Zdjęcia z meczu

 

admin
Author: admin