You are currently viewing Zarząd Sparty rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu w ?-klasie.

Zarząd Sparty rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu w ?-klasie.

  • Post author:
  • Post published:23 lipca 2021

   Niedawno zakończyliśmy sezon 2020/2021, a już trzeba myśleć o kolejnym. Wszystko to przez późne rozpoczęcie rundy wiosennej spowodowane obostrzeniami. Obawialiśmy się, że ta runda w ogóle się nie odbędzie co przekreślało naszą grę w A-klasie, ale na szczęście wszystko wróciło do normy i mogliśmy powalczyć o utrzymanie.
Po nieudanej rundzie jesiennej gdzie z 8 pkt zajmowaliśmy ostatnie miejsce w tabeli, zapowiadała się ciężka wiosna.
Niełatwego zadania podjął się Patryk Podwysocki, któremu udało się zdobyć jeszcze 15 pkt i w sumie z 23pkt zakończyliśmy sezon na przedostatnim miejscu w tabeli.

Niestety spadek 4 zespołów z klasy okręgowej do częstochowskiej grupy spowodował, że znów musieliśmy się martwić o pozostanie w klasie A.
Na nasze szczęście drużyna z Truskolas po porozumieniu z Amatorem Golce stworzyła fuzję, nie zgłaszając tym samym swojego zespołu do A-klasy. W związku z powyższym Sparta nie musi opuszczać tej ligi.
Do B-klasy również nie spadnie ostatnia drużyna- Orlika Blachowni, która skorzystała na wycofaniu się drużyny Unii Masłońskie.

    Ze względu na to, iż umowa z trenerem P. Podwysockim była zawarta tylko na pół roku, zarząd nie czekając na ostateczny werdykt Podokręgu dotyczący spadków, postanowił zatrudnić nowego trenera.
Od nowego sezonu 2021/2022 w roli trenera Sparty wystąpi Wojciech Kozak. Tej postaci nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ogromne- wieloletnie doświadczenie, przyjęcie warunków zarządu i chęci podjęcia nowych wyzwań w naszym klubie, zadecydowało o podpisaniu współpracy co najmniej na półroczny okres rozgrywek.
Wraz z nowym trenerem pojawiły się w rozmowach nowe nazwiska, które miałyby wzmocnić szeregi Spartan. Te jednak zdradzimy nieco później.
Pierwszy trening zaplanowany jest na dzień 27 lipca, a 4 dni później rozegrany zostanie pierwszy sparing z drużyną Płomienia Makowiska.

admin
Author: admin